Швейцария и Уелс завършиха наравно във втория мач на турнира

на

В първия четвърт час игра символичните гости от Швейцария контролираха топката почти през цялото време (близо 75%), но така и не успяха да създадат чисто голов положение. Уелс пък търпеливо изчакваше своите шансове на контраатака.

Такъв дойде в 15-ата минута, когато от фланга Дан Джеймс центрира към Кийфър Мур, който се извиси чудесно във въздуха и стреля с глава в далечния ъгъл. Тогава обаче Ян Зомер направи крачка назад и успя да отскочи, за да избие с една ръка в ъглов удар, записвайки страхотно спасяване. В 21-ата минута швейцарците създадоха първата си опасна ситуация и отговориха подобаващо. Фабиан Шер получи центриране от ъглов удар на първа греда и опита техничен изстрел с пета. Вратарят на „драконите“ Уорд обаче успя да отрази с крак. 6 минути по-късно Сеферович си създаде още по-добро положение, след като получи топката в наказателното поле, гърдира я добре, след което се обърна и моментално шутира. Ударът му на около метър от страничния стълб. До края на частта символичните гости имаха още няколко добри възможности за отбелязване на попадение и останаха по-активният тим. Сеферович се отличи с още една добра ситуация, в която обаче отново стреля над вратата.

Още в първите минути от частта символичните гости имаха най-чистата си възможност от началото на срещата, след като Емболо се откъсна по отличен начин чрез своята скорост и остана само срещу Уорд. Стражът обаче отрази и изби в ъглов удар.

В 49-тата минута на мача Швейцария поведе с 1:0. Именно от последващото изпълнение на корнера Емболо успя да засече с глава центрирането, надигравайки охраняващия го футболист, и даде аванс за своя отбор. След полученото попадение Уелс започна да атакува по-често и да търси изравняването, като не бе толко далеч от него след изпълнения на статични положения. Все пак Швейцария продължаваше да атакува опасно и можеше да удвои аванса си в 65-ата минута, когато Емболо се оказа в наказателното поле и опита технично да намери далечния ъгъл, но изстрелът му мина с малко покрай вратата.

В 74-тата минута резултатът логично бе изравнен. Добрите ситуации за „драконите“ след статични положения продължиха и това доведе до резултат. Заучено изпълнение на ъглов удар и подаване към Кийфър Мур, който майсторски стреля с глава и изравни. До края на мача швейцарците все пак опитаха отново да излязат напред в резултата и да спечелят, като дори стигнаха до попадение в 85-ата минута, когато Гавранович отправи много красив удар и вкара. Голът обаче бе отменен след първа намеса на ВАР на Европейското.