Нидерландия победи Украйна с 3:2 на „Йохан Кройф Арена”

на

Нидерландия и Украйна се „подхванаха“ още от първата минута на двубоя, без да губят излишно време в опознаването си. Символичните гости първи се втурнаха в атака със сериозен брой играчи в наказателното поле на противника. Стигна се до напрежение пред вратата на Нидерландия, но не и до отправен удар. В ответната контраатака Мемфис Депай направи солово включване, което завърши с точен удар, париран от Бущан.

В петата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на Украйна, при което Жоржиньо Вайналдум хитро изкара топката за бранителя Дензел Думфис. Той се забави с нанасянето на удар, което позволи на стража Бущан да скъси ъгъла и да не му позволи да вкара. Малко по-късно Патрик ван Анхолт и Вайналдум обстрелваха вратата на украинците, но без успех. В следващите минути Нидерландия контролираше играта и упражняваше натиск към вратата на украинците, но без сериозни положения за гол. В 39-ата минута Жоржиньо Вайналдум засече топката от воле, нанасяйки много силен удар от непосредствена близост. Изстрелът обаче бе в обсега на Бущан, който успя да спаси отбора си. Малко по-късно се откри ново голово положение пред Думфис, но неговият удар с глава излезе в аут. В 50-ата минута стражът на Украйна улови топката преди Вегхорст да успее да играе с нея. В 52-ата минута Жоржиньо Вайналдум даде аванс на Нидерландия. Бушчан изби топката право в краката на футболиста на ПСЖ, който вкара 23-ия си гол с екипа на „лалетата“. В 55-ата минута Вегхорст отправи мощен удар, но Бушчан този път се справи и улови. В 59-ата минута Нидерландия удвои преднината си. Дъмфрис върна към Велгхорст, който матира Бушчан за 2:0. В 72-ата минута Стекеленбург лесно се справи с удар на Яремчук. В 75-ата минута Ярмоленко върна Украйна в двубоя със страхотен гол от дистанция. Нидерландия отвърна на удара! Нов гол с глава, този път негов автор е Дензъл Дъмфрис!