Русия победи Финландия с 1:0 в Санкт Петербург

на

Още в четвъртата минута Финладия успя да вкара топката в мрежата на Русия. След центриране от десния фланг Йоел Похянпало плонжира, за да засече топката с глава във вратата на Сборная. След намесата на ВАР обаче бе установена засада на нападателя, а попадението беше отменено.

В 10-ата минута Русия организира хубава атака, при която топката се разигра в наказателното поле на финландците. Накрая Магомед Оздоев получи подаване на чиста позиция за стрелба, но изпълнението му бе крайно незадоволително, като дори не намери очертанията на вратата.

В средата на полувремето Похянпало получи хубаво подаване в наказателното поле, но последвалият удар беше блокиран от бранител на Русия. В продължението на първата част Сборная излезе напред в резултата. Алексей Миранчук проби в наказателното поле и опита много хубав удар към горния десен ъгъл на вратата, който порази целта – 0:1! Втората част започна с по-открит футбол, който доведе и до повече интересни положения пред двете врати. В 49-ата минута Теему Пуки стреля опасно от границата на наказателното поле, но ударът му беше блокиран от бранител. Три минути по-късно Александър Головин нанесе хубав удар от границата на пеналтерията, който хвана неподготвен вратаря на Финландия, на премина малко встрани от гредата. В 54′ Пуки отново можеше да вкара за финландците, но този път вратарят се намеси. В средата на полувремето Рифат Жемалетдинов се освободи от опеката си в наказателното поле, но последвалият удар премина встрани от целта. В 72-ата минута Далер Кузяев стреля елегантно към вратата на Финландия, но Храдецки се намеси хладнокръвно.