Франция и Португалия на осминафинали след равенство

на

Действащите световни и европейски шампиони – Франция и Португалия, не успяха да се победят след равенство 2:2 в последен трети мач от „групата на смъртта“ на Европейското първенство по футбол. Пред препълнените трибуни на стадион „Ференц Пушкаш“ в Будапеща французи и португалци поделиха точките и продължават напред към 1/8-финалите на турнира.

Три от попаденията в мача бяха отбелязани от дузпи. Първата бе на сметката на Португалия, след като Юго Лорис почти нокаутира Данило. Кристиано Роналдо застана зад бялата точка и реализира. В края на първата част обаче бившият съотборник на Роналдо в Реал Мадрид – Карим Бензема, също вкара от дузпа, спечелена от Килиан Мбапе. Веднага след подновяването на играта Бензема отбеляза още един гол, който първоначално бе отменен заради вдигнат флаг за засада, но след намесата на ВАР беше признат за редовен. В 60-ата минута пък Жул Кунде игра с ръка в наказателното поле, а Роналдо вкара втората си дузпа в мача, с която изравни резултата, а освен това и изравни големия рекорд на Али Даеи.След равенството Франция завърши на първо място в група F с актив от 5 точки, докато Португалия се нареди на трето място с 4 точки – колкото има и вторият Германия, който обаче е с по-добри показатели от „мореплавателите“. Унгария отпадна достойно от надпреварата, след като до последно се бори за своето класиране за елиминациите.