Дания победи Чехия и отива на четвъртфинал

на

Отборът на Дания стана третият полуфиналист на Евро 2020. Скандинавците спечелиха срещата си с Чехия с 2:1 в 1/4-финалния сблъсък. Томас Дилейни откри резултата още в 5-ата минута, а в 41-ата Каспер Долберг удвои. Патрик Шик вкара почетен гол за Чехия в 49-ата минута и така изравни Кристиано Роналдо в голмайсторската надпревара на турнира. През втората част и двата отбора създадоха един куп положения, но вратарите Томаш Вацлик и Каспер Шмайхел показаха изключителна класа под рамките и не пуснаха ново попадение да падне в мача. За Дания голяма работа в дефанзивен план свърши Юсуф Поулсен, който влезе като резерва и беше един от най-полезните на терена. Така датчаните достигнаха този етап от надпреварата за първи път от победнотото за тях Евро 1992. Съперник на „червения динамит“ ще бъде победителят от двубоя между Англия и Украйна.