Борусия Дортмунд стъпи на върха в Бундеслигата

на

Отборът на Борусия Дортмунд победи с 3:1 на своя стадион „Сигнал Идуна Парк“ гостуващия Майнц 05 в среща от 8-ия кръг на германската Бундеслига. Два гола за „жълто-черните“ отбеляза звездата на хима Ерлинг Халанд, който бе точен от дузпа в 54-ата минута за 2:0, а в четвъртата минута на добавеното време оформи крайния резултат. Марко Ройс (3’) бе автор на първото попадение, а резервата Йонатан Букхарт вкара гола за гостите в 87-ата минута. Още в третата минута Марко Ройс намери по страхотен начин топката от въздуха около границата на наказателното поле и с мощен шут опъна мрежата зад стража на гостите Робин Центнер. В последните секунди на първата част дортмундци бяха близо до втори гол. Ерлинг Халанд се озова очи в очи с вратаря Центнер, но не успя да го преодолее, а впоследствие се стигна до удар от близко разстояние, но играч на Майнц изби от голлинията с глава влизащата във вратата топка. В 54-ата минута Халанд направи резултата 2:0 с гол от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на футболист на Майнц след опит за триково изпълнение на нападателя. След преглед на ситуацията с ВАР реферът посочи бялата точка, а Холанд не сбърка.