Манчестър Юнайтед оцеля в шеметен мач с Уест Хям

на

Манчестър Юнайтед успя да победи с 2:1 като гост Уест Хям в мач от 5-ия кръг на английската Висша лига! Двубоят ще се запомни с десетките положения пред двете врати, една греда, многото спорни ситуации и пропуснатата дузпа от Марк Нобъл в последните секунди на двубоя!

След половин час игра Бенрахма изведе „чуковете“ напред в резултата, но само пет минути по-късно Кристиано Роналдо вкара дежурния си гол за 1:1. Първото полувреме завърши с дузина точни удари към двете врати, а второто бе спокойно, но само до 89-ата минута… Появилият се на смяна Джеси Лингард, който игра под наем през пролетта в Уест Хям, вкара страхотен гол, с който изведе „червените дяволи“ напред в резултата. Но това не бе всичко – минута преди края на мача домакините получиха дузпа за игра с ръка на Люк Шоу.  Ветеранът Марк Нобъл влезе на смяна, за да изпълни наказателния удар, но Давид де Хеа усети къде ще бъде изпълнен той и с плонж към левия ъгъл успя да запази аванса на своя тим и да му донесе много ценни три точки!